SYSTEMY ZABEZPIECZENIA TECHNICZNEGO 2020-11-14T16:52:33+00:00

SYSTEMY ZABEZPIECZENIA TECHNICZNEGO

IT-WINS oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania, wykonywania oraz serwisowania elektronicznych systemów zabezpieczenia technicznego.

Nasi instalatorzy, to uznani w branży fachowcy w obszarach:

  • systemów monitoringu wizyjnego (CCTV)
  • systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN)
  • systemów kontroli dostępu (SKD)

Oferowane przez nas systemy integrujemy z instalacjami budynkowymi, dzięki czemu wykrycie intruza przez system alarmowy umożliwia np. włączenie oświetlenia terenu, domu/budynku. Wdrażane przez nas systemy zabezpieczenia technicznego w pełni umożliwiają sterowanie danym obiektem za pomocą telefonu typu smartphone. Dzięki temu możliwe jest m.in. uzbrojenie/rozbrojenie systemu alarmowego, włączenie oświetlenia terenu, otwarcie/zamknięcie bramy wjazdowej/furtki wejściowej itp. Ograniczeniem możliwości oferowanych przez nas rozwiązań jest jedynie wyobraźnia naszych klientów. Użytkownik w przypadku włączenia się alarmu może otrzymywać wiadomości SMS z informacją który element systemu wzbudził alarm – to jedna z wielu przydatnych funkcjonalności oferowanych przez nasze systemy. Decydując się na nasze rozwiązania otrzymujesz nie tylko systemy bezpieczeństwa, ale także systemu zaawansowanej automatyki budynkowej w jednej cenie!

Każdy wykonany przez nas system alarmowy można docelowo podłączyć do dowolnej do systemu monitorowania alarmów dowolnej agencji ochrony.

Nasi instalatorzy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia elektryczne SEP, dzięki czemu wykonujemy nie tylko systemy zabezpieczenia technicznego, ale także integrujemy je z instalacjami budynkowymi, modyfikujemy instalacje elektryczne, aby możliwe było zarządzanie nimi z poziomu naszych rozwiązań.

Nasze wdrożenia oparte są o rozwiązania najbardziej uznanych producentów:

NAD  TYM  PRACOWALIŚMY…

Członkowie Zarządu IT-WINS sp. z o.o. osobiście odpowiadali za uruchomienie oraz zarządzanie jednym z największych w Polsce zintegrowanych systemów zabezpieczenia technicznego zainstalowanym w obiektach użyteczności publicznej jakim są dworce kolejowe w ramach Warszawskiego Węzła Kolejowego.

W ramach projektu wdrożono system klasy PSIM – Physical Security Information Management (System Zarządzania Informacją Bezpieczeństwa Fizycznego) – jest to narzędzie umożliwiające zbieranie, przetwarzanie i gromadzenie informacji wg określonych zawartych w systemie procedur bezpieczeństwa w celu pozyskania danych wyjściowych dla procesów decyzyjnych, wspomagających zarządzanie oraz dowodzenie zgodnie z przyjętymi procedurami.

W skład Warszawskiego Węzła kolejowego wchodzą dworce, stacje, tunele, perony oraz budynki, m.in. Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście, Warszawa Śródmieście WKD, Warszawa Stadion, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Ochota, Warszawa Wileńska, Warszawa Powiśle, Warszawa Gdańska, Warszawa Lotnisko Chopina oraz tunel średnicowy.

W ramach projektu zintegrowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem kolejowym zrealizowano następujące elementy:

  • systemy bezpieczeństwa w tym: system monitoringu wizyjnego (CCTV) liczący przeszło 1000 kamer,
  • system kontroli dostępu (SKD),
  • system sygnalizacji włamania (SSWiN),
  • system pomiaru promieniowania w tym: instalacja urządzeń pomiarów radioaktywności
  • system bezpieczeństwa ppoż. dla dworców WWK w oparciu o platformę PSIM w Centrum Bezpieczeństwa Dworców Kolejowych w zakresie agregacji odbieranych sygnałów i stanów tych systemów,
  • dokonano adaptacji oraz dostarczenia niezbędnego wyposażenia w celu użytkowania pomieszczeń dyżurnych i serwerowni Centrum Bezpieczeństwa Dworców Kolejowych.