WYWIAD – KONTRWYWIAD 2020-06-23T05:40:12+00:00

WYWIAD – KONTRWYWIAD

IT-WINS oferuje kompleksowe usługi w zakresie lokalizowania i neutralizowania urządzeń podsłuchowych – zarówno aktywnych jak i pasywnych.
Oferujemy również usługi analizowania urządzeń typu smartphone pod kątem zainstalowania na nich ukrytego oprogramowania podsłuchującego.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem służącym do wykrywania urządzeń podsłuchowych – OSCOR Blue. Urządzenie to służy do zaawansowanej analizy sygnałów elektromagnetycznych (fal radiowych) emitowanych np. przez podsłuchy i kamery bezprzewodowe, ale również telefony i ukryte access pointy sieci wi-fi. Dzięki temu, że stosujemy najwyższej klasy sprzęt używany również przez służby specjalne na całym świecie, realizowane przez nas zabezpieczenia gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług. Jako jedna z nielicznych firma w Europie IT-WINS uzyskało zgodę na zakup tego typu urządzenia bezpośrednio z Departamentu Obrony USA z uwagi na fakt, że wersja OSCOR Blue przeznaczona jest wyłącznie do użytku dla służb specjalnych.

Posiadamy również najnowszy model detektora ST-402 „CAYMAN”, dzięki któremu mamy możliwość zidentyfikowania np. ukrytych telefonów, dyktafonów które pozostają wyłączone. Urządzenie jest tak precyzyjne, że umożliwia zidentyfikowanie nawet ukrytej i nie zainstalowanej w żadnym telefonie/podsłuchu karty SIM. Dokładnie takie same detektory wykorzystywane są przez większość służb specjalnych na całym świecie.

ZABEZPIECZENIA  ANTYPODSŁUCHOWE

W odpowiedzi na coraz częstsze potrzeby naszych klientów w zakresie czasowego zabezpieczenia antypodsłuchowego poufnych spotkań, narad i posiedzeń np. zarządów, IT-WINS oferuje usługę czasowego zabezpieczenia takich spotkań.

Eksperci IT-WINS dokonują sprawdzenia pomieszczeń w których będą odbywały się poufne spotkania pod kątem zainstalowania w nich urządzeń podsłuchowych/rejestrujacych. Następnie po stwierdzeniu, że pomieszczenia pozbawione są urządzeń podsłuchowych/rejestrujacych dokonywana jest instalacja urządzeń zagłuszajacych.

IT-WINS dysponuje w tym zakresie następującymi urządzeniami:

ZAGŁUSZARKA CZĘSTOTLIWOŚCI DRAGJAM 16A

Jammer ten jest jednym z najlepszych modeli wśród zagłuszaczy stacjonarnych. Blokuje częstotliwości dla wszystkich urządzeń mobilnych, Wi-Fi, GPS i urządzeń sterowanych radiowo.  Za pomocą tego zagłuszacza wyeliminujemy z naszego otoczenia urządzenia szpiegowskie wykorzystujące technologie GSM a więc: telefony komórkowe i podsłuchy typu SpyPhone, podsłuchy GSM na kartę SIM, kamery GSM i fotopułapki z modułem GSM,bezprzewodowy Internet, zestawy egzaminacyjne bluetooth,wszystkie rodzaje lokalizatorów GPS również te na karty SIM.Kupując ZAGŁUSZACZ GPS możemy mieć pewność, iż nadajniki GPS ( np: lokalizatory samochodowe ) przestaną poprawnie działać, a co za tym idzie możemy być pewni że określenie pozycji samochodu czy ładunku gdzie zastosowany został zakłucacz GPS będzie niemożliwe. Dodatkowo blokuje wszystkie możliwe urządzenia pracujące na sygnale radiowym pomiędzy 120 – 600 MHz. Zagłuszacz ten jako jeden z niewielu blokuje fale radiowe oraz podsłuchy , których komunikacja oparta jest na krótkofalówkach i telefonach oraz falach radiowych.

Po uruchomieniu zagłuszarki wytwarzany jest specjalny szum radiowy pokrywający się z pasmem na jakim pracuje w danej chwili podsłuch tworząc tym samym skuteczną barierę ochronną. Jeśli przypuszczamy, że w naszym otoczeniu może znajdować się pluskwa wykorzystująca technologie GSM uruchamiając zagłuszacz sygnału GSM zablokujemy podsłuch i prowadzenie nasłuchu czy nagrywanie na urządzenie zewnętrzne będzie niemożliwe. Stosowanie zagłuszaczy w firmach, podczas rozmów biznesowych lub spotkań jest jedną z najbardziej sprawdzonych i powszechnych form pozwalających na zabezpieczenie pewnego obszaru przed możliwością podsłuchiwania i wyciekiem tajemnicy handlowej.

 • 16-sto antenowa pełnozakresowa
 • pracująca w paśmie od 120 MHz do 2700 MHz
 • całkowita mocy wyjściowa od 30W do 38W
 • rzeczywisty zasięgiem działania do 40 m

ZAGŁUSZARKA CZĘSTOTLIWOŚCI ARM-181

ARM-181 to profesjonalny oraz wielozakresowy zagłuszacz wielu pasm. Urządzenie z tej serii jest połączeniem zagłuszaczy GSM, GPS oraz LTE. Zagłuszarka po uruchomieniu generuje szum w pasmach takich jak CDMA/GSM, DCS/PCS, 3G, GPS L1, WI-FI, 4G LTE, 4G WIMAX, uniemożliwiając tym samym szpiegowanie i monitorowanie przez najpopularniejsze urządzenia szpiegowskie takie jak podsłuchy telefonicznekamery bezprzewodowetelefony komórkowe czy lokalizatory GPS.

 • Zagłuszane pasmaCDMA/GSM: 850-960MHz
 • Zagłuszane pasma DCS/PCS: 1805-1990MHz
 • Zagłuszane pasma 3G: 2110-2170MHz
 • Zagłuszane pasma GPS L1: 1500-1600MHz
 • Zagłuszane pasma WiFi: 2400-2500MHz
 • Zagłuszane pasma Lojack: 160-175MHz
 • Zagłuszane pasma 4G LTE: 790-826MHz
 • Zagłuszane pasma 4G WIMAX: 2496-2690MHz
 • Moc wyjściowa: 4W
 • Efektywny zasięg: 5- 15m w zależności od siły sygnału <=-95dBm

ZAGŁUSZARKA CZĘSTOTLIWOŚCI DRAGJAM 18A

Jammer ten jest jednym z najlepszych modeli wśród zagłuszaczy stacjonarnych. Blokuje częstotliwości  dla wszystkich urządzeń mobilnych, Wi-Fi, GPS i urządzeń sterowanych radiowo.

W porównaniu do posiadanych przez nas urządzeń DGARJAM 16A model ten dodatkowo blokuje:

 • system CALL ON oraz SOS w samochodach
 • częstotliwości 5.0 GHZ, 5.2 GHZ oraz 5.8 GHZ
 • nadajniki pracujące w podanej wyżej częstotliwości
 • drony i inne obiekty latajace typu UAV
 • Wireless Adaptery Wi-Fi itp. pracujące w częstotliwościach 50 – 5.8 GHz

MOBILNY ZAGŁUSZACZ MIKROFONÓW GTG-ZERO

GTG-ZERO jest urządzeniem służącym do skutecznej ochrony pomieszczeń (sal konferencyjnych, biur, pomieszczeń na spotkania itp.) przed możliwością podsłuchiwania odbywających się w nich rozmów i stanowiących tajemnice urzędowe, biznesowe lub prywatne. GTG-ZERO emituje niesłyszalny sygnał akustyczny w fragmentarycznych wąskich pasmach dźwięku akustycznego i ultrakustycznego. Składniki emitowanego dźwięku są miksowane w sposób losowo zmienny za pomocą specjalnie opracowanego algorytmu. Sygnał ten działa fizycznie na mikrofony urządzeń audio, powodując ich rezonans, uniemożliwiając w ten sposób wyraźne nagrywanie lub odtwarzanie wszelkiego rodzaju odbieranych sygnałów akustycznych. W szczególności GTG-ZERO blokuje działanie analogowych i cyfrowych urządzeń podsłuchowych, dyktafonów, dyktafonów wbudowanych w telefony komórkowe itp. Emitowany sygnał zakłócający ma wszechstronną funkcję (360 °) z gwarantowanym zakleszczeniem wszystkich rodzajów urządzeń słuchających i nagrywających skuteczność w promieniu 2 m od GTG-ZERO.

Dzięki GTG-ZERO nagrywanie za pomocą dyktafonu czy też telefonu komórkowego jest bezskuteczne !!!

Sprzęt ten wykorzystywany jest przez armię USA.